Darmowa dostawa od 150,00 zł

Pościel w stylu hampton

( ilość produktów: 336 )

Pościel Hampton to jeden z najważniejszych elementów w sypialni urządzonej w tym specyficznym stylu. Elegancja nie jest tu przytłaczająca, ale zaciekawia. Wnętrza inspirowane są stylem, który narodził się na Long Island w Stanach Zjednoczonych. Ceni się w nim lekkość, kolory i ozdoby, które nawiązują do morskiego wybrzeża. Również pościel w stylu Hampton powinna wpisywać się w tę estetykę. Ważna jest nie tylko kolorystyka (beże, błękity), lecz także elementy ozdobne w postaci muszli, żaglowców, rozgwiazd itp. Nie ma przy tym problemu, aby stawiać też na akcenty geometryczne. Co jeszcze warto wiedzieć o zestawach pościelowych Hampton?

Jaka powinna być pościel Hampton?

Czym powinna się odznaczać pościel Hampton? Trudno byłoby wybrać ideał bielizny pościelowej inspirowanej zamorską stylistyką, ale warto znać pewne ogólne wyznaczniki tego typu modeli. Z czego znane są sypialnie w stylu Hampton? Możesz je kojarzyć przede wszystkim z:

  • jasnymi pomieszczeniami - biel ma tu bardzo duże znaczenie,
  • dużym udziałem koloru niebieskiego, morskiego, butelkowej zieleni, granatu lub pasteli,
  • wygodą zapewnianą m.in. przez tapicerowane meble,
  • dużymi łóżkami kontynentalnymi,
  • licznymi akcentami marynistycznymi - liny, muszle, żaglowce, stery,
  • akcentami florystycznymi - w postaci motywów zdobniczych, ale i żywych roślin.

Pościel Hampton musi być dopasowana tak, aby korespondowała z większością spośród wymienionych elementów stylu rodem z Long Island. W naszym sklepie znajdziesz duży wybór produktów ze świetnej jakości materiałów, głównie bawełny.

Pościel w stylu Hampton - materiał jest bardzo ważny

Co jeszcze warto wiedzieć, jeśli chcesz wybrać pościel w stylu Hampton? Z pewnością niezwykle istotny będzie staranny dobór materiału. Jego wysoka jakość jest tutaj nieodzowna, bo elegancja w stylu Hampton opiera się w dużej mierze właśnie na doskonałej klasy wyposażeniu sypialni. Przy wyborze konkretnego zestawu pościelowego trzeba przyjmować, że będzie on wykorzystany na łóżku z typowym tapicerowanym obiciem wezgłowia. Nie może więc od niego odstawać - wręcz przeciwnie - powinien być dopełnieniem całości.

Pościel w stylu Hampton to również wyposażenie sypialni, które sprzyja dobremu wysypianiu się. Stąd naturalnym wyborem jest bawełna. Dlaczego właśnie ona? Zwłaszcza wyroby z satyny bawełnianej są jednocześnie piękne i funkcjonalne. Błyszczące i miękkie w dotyku, posiadają wszelkie zalety, które powinna mieć tkanina wykorzystywana w sypialni. Przede wszystkim dość dobrze chronią przed zimnem w chłodniejsze noce, jednocześnie pozwalają na właściwą termoregulację wtedy, gdy jest gorąco. Bawełna posiada również cenione właściwości higroskopijne - wchłania nadmiar wilgoci. Dzięki temu można liczyć na zdrowy sen, który nie jest niczym zakłócany.

Pościel Hampton i kolorystyka

Jakiego koloru pościel Hampton będzie najlepsza do sypialni? W zasadzie dopuszcza się tutaj dwie szkoły. Klasyczne założenia stylu rodem z Ameryki Północnej przewidują wykorzystanie przede wszystkim barw kremowej, bieli, beżu, jasnego brązu i bardzo szerokiej palety odcieni niebieskiego - aż po granat. Właśnie te kolory mają pomóc stworzyć sypialnię, która mogłaby śmiało nawiązywać do charakterystyki amerykańskich rezydencji nad oceanem. Czas zaś w nich niemal się zatrzymał, panuje wakacyjna atmosfera i spokój, ale daje się też odczuć elegancję lub wręcz wytworność.

Style w aranżacji wnętrz stale ewoluują i nie inaczej jest z omawianym. Przemiany dotyczące gustu klientów doprowadziły do wyodrębnienia się stylu New Hampton. Czym różni się on od klasycznego i jaki ma to wpływ na kolor pościeli Hampton? Właśnie o barwy w największej mierze chodzi. W uwspółcześnionych aranżacjach dopuszcza się udział barw bardziej wyrazistych, nasyconych - czerwień, złoto, fiolet czy brąz to niektóre z nich.

Pościel w stylu Hampton - wzór

Wnętrza w omawianym stylu pełne są dobrej jakości tkanin, które są doskonałym miejscem na to, by wprowadzić na nie ciekawy wzór. Pościel w stylu Hampton może być zdobiona elementami marynistycznymi, takimi jak muszle, żaglowce czy elementy nadmorskiego krajobrazu. Alternatywę, bardzo zresztą cenioną i lubianą, stanowi wprowadzenie akcentów geometrycznych i roślinnych. Wówczas to dodatki mogą mieć charakter marynistyczny.

W naszej ofercie możesz znaleźć bardzo ciekawą pościel w stylu Hampton pokrytą wzorami geometrycznymi w różnych barwach. Polecamy ponadto inne dodatki do sypialni, takie jak prześcieradła, koce i pledy.

Rozmiar Poszwy w Pościeli
Rozmiar poszewki w Pościeli
Liczba elementów w zestawie
Kolor
Tkanina
Gramatura
Rodzaj prześcieradła
Wzór Dziecięcy
Postacie
Przedziały cenowe
Cena
-
Pokaż tylko
pixel