Darmowa dostawa od 150,00 zł

3 rzeczy do rozważenia podczas kupowania poduszki.

2017-06-14
3 rzeczy do rozważenia podczas kupowania poduszki.

Zaraz po materacu, dobra poduszka jest najważniejszą rzeczą – podtrzymuje twoją głowę oraz szyję, zapewnia właściwe ułożenie całego ciała podczas snu. Na koniec dnia twoja pościel ma jedno zadanie: dać Ci świetny sen. Jeżeli budzisz się przez chrapanie, z bólem szyi i ramion, to może być czas na wymianę twojej poduszki. Przeanalizowanie pozycji w jakiej śpisz, twardości poduszki, rozmiaru oraz typów wypełnienia pomoże Ci wybrać właściwą poduszkę dla maksymalnego komfortu.Pozycja, w jakiej śpisz


Na plecach: jeśli śpisz na plecach, twoja głowa i szyja potrzebują minimum podtrzymania. Poduszka, która jest zbyt zbita może unosić twoją głowę ku górze, powodując jej ból z samego rana. Wybierz więc poduszkę o małej lub średniej twardości, lub poduszkę ergonomiczną (profilowaną) , która podtrzymuje szyję podczas wyprostowanej pozycji ciała.


Na boku: osoby śpiące na boku potrzebują dodatkowego wsparcia podtrzymującego szyję i głowę na równi z resztą ciała. Niewłaściwe podtrzymanie może skutkować bólem ramion. Poduszki o średniej twardości podpierają szyję oraz odciążają ramiona bez naciągania szyi.


Na brzuchu: Delikatna poduszka o miękkim wypełnieniu jest idealna dla śpiących na brzuchu, ponieważ łatwo ją ułożyć oraz utrzymuje ona szyję bez naciągania jej.


Rozmiary poduszek


Rozmiar poduszki znacznie wpłynie na jakość twojego snu. Jeśli pasuje ona rozmiarem do rozmiaru łóżka, świetnie wygląda i zapewnia podtrzymanie szyi i głowy bez względu na to, jak dużo ruszasz się podczas snu. Wyróżniamy trzy podstawowe rozmiary poduszek, pasujące odpowiednio do wielkości łóżka. Aby wybrać odpowiednią, określ najpierw jego wielkość.


Typy

Wymiary

Duża

70x80 cm

Średnia

50x60 cm

Mała (jasiek)

40x40 cm


Wypełnienie


Wypełnienie poduszek różni się sposobem w jakim będzie się ona zachowywała w czasie użytkowania, podtrzymywaniem głowy i szyi oraz komfortu jaki daje. Rodzaje wypełnień obejmują piankę, puch, poliester, pierze oraz specjalną piankę pamięciową, dostosowującą swój kształt do kształtu szyi i głowy. Każde z nich zapewnia swój własny typ komfortu i wsparcia. Poniżej wymienione są róże typy wypełnień, które pomogą Ci zadecydować, który z nich jest dla Ciebie odpowiedni.


Pianka pamięciowa: jest to rodzaj materiału oryginalnie wynalezionego przez NASA. Pianka została stworzona dla bezpieczeństwa podróży kosmicznych, a poduszki nią wypełnione stały się ulubieńcem w domach. Pianka idealnie dopasowuje się do kształtu ciała, dając podparcie wrażliwym punktom na ciele i tym samym zmniejszając na nie nacisk. Osoby śpiące na boku skorzystają z niej najlepiej, ponieważ dopasowując się do naszego kształtu zapewnia najlepsze podtrzymanie szyi oraz głowy.


Puch: miękkie i luksusowe wypełnienie puchem jest na myśli każdego, kto rozmyśla o wygodnej poduszce. Jest ono zrobione z delikatnych piór kaczek i gęsi, które pozwalają na zatopienie głowy i szyi w poduszce. Alternatywą dla puchu jest wypełnienie syntetyczne, które jest hipoalergiczne, niedrogie oraz daje taki sam komfort jak prawdziwy puch.


Poliester: wypełnienie poliestrowe jest najpopularniejsze i najtańsze, co sprawia, że bardzo łatwo jest je wymienić. Chociaż poduszki poliestrowe są miękkie i trzymają swój kształt dużej niż bawełniane, szybciej się zbijają i z czasem słabiej podtrzymują głowę, przez co częściej trzeba je wymieniać.


Są trzy miękkości poduszek : miękka, średnia oraz twarda. Miękka wykonana z puchu, jest wystarczająco sprężysta aby dopasować się do kształtu ciała. Twarda – najczęściej z pianki pamięciowej lub pierza, idealnie nadaje się do wspierania szyi i ramion podczas snu.


Stopień twardości

Dla kogo

Miękka (soft)

Dla osób śpiących na brzuchu lub plecach

Średnia (standard)

Dla osób śpiących na plecach lub boku

Twarda (firm)

Dla osób śpiących na boku, z bólem szyiPoduszka ciążowa: poduszka ciążowa owija się dookoła ciała aby zapewnić wsparcie kobietom ciężarnym, które nie mogą komfortowo spać na bokach. Poduszki są w kształcie litery U, trzymając równowagę i balans ciała, podtrzymują brzuch oraz zapewniają komfort. Zapobiegają bólowi pleców, karku czy obrzękom. Po porodzie mogą służyć podczas karmienia, otulania niemowlaka w łóżeczku lub jako zabezpieczenie brzegu łóżka dla starszych dzieci.


Poduszka ergonomiczna: poduszki ergonomiczne są wstępnie wyprofilowane, aby dopasowywały się do kształtu szyi i głowy, dając im maksymalne wsparcie. Zazwyczaj są wykonane z pianki pamięciowej, utrzymują swój kształt dłużej niż tradycyjne poduszki, są idealne dla osób potrzebujących większego podtrzymania szyi, karku oraz górnego odcinka kręgosłupa.


 

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2017
pixel